Kai keičiasi sezonas dažnas peršalame, „pasigauname“ virusą. Kad imunitetą išlaikyti stipresnį, svarbu suvokti kaip jis veikia.
Kur gi prasideda mūsų organizmo apsauga?
Pirmasis barjeras yra mūsų oda. Ji nuostabi mūsų saugotoja, tai ji pirmiausia atpažįsta, sulaiko ir sunaikina daugelį bakterijų. Su sąlyga, jei mes jos nenualiname įvairiais prausikliais, dušo želėmis, muilais su agresyviais konservantais, nuriebalintojais ir t.t. Mums naudingos bakterijos gyvena odos išsikiriamame sebume. Ir jei mes tą riebų sluoksnį nuolat šveičiame, netenkame labai svarbios apsaugos.
Antras barjeras – įgimtas imunitetas, kuris mus saugo nuo pat gimimo momento. Saugo nuo įvairių bakterijų, virusų ir reaguoja pranešdamas mums apie puolimą. Kai virusas patenka į organizmą, jis dauginasi nepaprastai greitai ir per kelias valandas gali sunaikinti milijardus sveikų ląstelių. Kai mirusių, viruso sunaikintų, ląstelių skaičius pasiekia tam tikrą kiekį, mes pradedame jausti simptomus. Tai gali būti skausmas sąnariuose, raumenyse, galvos skausmai, pilvo ar ausies, gerklės perštėjimas. Kai imuninė sistema atpažįsta užpuolėją, tuomet prasideda jos atsakomieji veiksmai. Dažnai pakyla temperatūra, kurios nevalia iškart numušinėti, nes taip jūs tik padėsite virusui toliau plisti, naikinti sveikas ląsteles ir silpninti imunitetą!!!
Trečias barjeras – įgytas imunitetas, tai imuninės sistemos gebėjimas atpažinti svetimus ir pavojingus organizmus, kurie jau yra kažkada apsilankę mūsų kūne. Čia yra daug veikėjų, tokių kaip limfocitai, T ląstelės, ląstelės žudikės, antikūnai ir t.t. Čia nesiplėsiu, o pereisiu prie to, kaipgi aromaterapija čia gali padėti.
Eteriniai aliejai mažina virusų, bakterijų replikaciją, t.y. dauginimąsi. Kaip jie tai daro? Jie prasiskverbia per mikroorganizmo ląstelių membraną ir suardo juos iš vidaus. Taip pat terpineolis - 4 (molekulė esanti arbatmedžių, mairūnų, mastikinių pistacijų, lauro lapų e.a.) geba pakeisti aplinkinę pH terpę, kurioje blogieji sutvėrimai tiesiog negali išgyventi. Ir dar, jie geba mažinti bakterijų jautrumą ir pasipriešinimą antibiotikams.
Taigi, jei mes laiku pradedame naudoti eterinius aliejus, galime labai lengvai susidoroti su virusais, kol jie dar neįsibėgėjo. Svarbu nepraleisti to momento, kai tik tik pajaučiate pirmuosiu dar neryškius simptomus. O jeigu jau kiek ir pavėlavote, tai eteriniai aliejai čia bus labai geras sąjungininkas, kad išvengti ligos pasunkėjimo, antrinės bakterinės infekcijos, kas labai dažnai nutinka.
Tokiu būdu jūs pagelbėsite savo imuninei sistemai, sutvirtinsite jos veikimą, suteiksite jai ženklią pagalbą, kai ji nusilpusi.
Kokie gi aliejai jums padės siaučiant virusams? Jų tikrai yra nemažai: arbatmedžių (Malaleuca alternifolia), palmarozų (Cymbogonom martinii), ravintsarų (Cinnamomum camphora ct cineole), čiobrelių (Thymus vulgaris), raudonėlių (Origanum compactum), cinamonų žievės (Cinnamomum zeylanicum), gvazdikėlių (Syzygium aromaticum), egiptinių kmynų (Trachispermum ammi), cinamonų lapų (Cinnamomum zeylanicum), juodųjų eglių (Picea mariana), pušų (Pinus pinaster), dašių (Saturea montana), niaouli (Malaleuca quinguenervia), debesylų (Inula graveolens), bosvelijų (Boswellia carteri)... Tikrai galima išsirinkti pagal sau tinkamą aromatą ir kainą.
Etreiniai aliejai ir jų naudojimas turi būti parenkamas labai individualiai, priklausomai nuo asmens amžiaus ir būklės, kokios infekcijos dažniausiai jį kankina, nuo jo pojūčių, įpročių ir norų. Visada labai svarbu atitaikyti naudojimo būdą, kad daryti tai būtų malonu, priešingu atveju tas darymas gali labai greitai baigtis. Pvz. Jei žmogui nepatiks mišinio kvapas, tai jis tikrai nenorės juo teptis užkrūčio liaukos, nes visuomet jaus jam nepatinkantį aromatą. Tuomet galima patarti teptis padus ar pagrindinius limfmazgius, o gal „apsirengti“ aromatu po dušo...Tai labai individualu ir visuomet turi būti derinama su klientu asmeniškai.
Jei sudomino, rašykite, aptarsime būtent jums priimtiną naudojimo būdą 😊