Your Cart
Loading

Eterinių aliejų efektyvumas

Kad ir kaip banaliai beskambėtų, bet visų gyvų būtybių (žmonių, augalų, gyvūnų) pagrindinis rūpestis yra išlikimas. Tai užkoduota mūsų esybėse. Tokia yra prigimtis. Ir ji paaiškina gyvybiškai svarbų poreikį apsiginti, o jei reikia, ir pulti. Taip elgiasi tiek žmonės, tiek gyvūnai. Lygiai taip pat elgiasi ir augalai. Tik jie neturi vieno svarbaus faktoriaus, ką turime mes, žmonės ir gyvūnai. Augalai negali fiziškai judėti, pabėgti, pasitraukti, bet tai jiems netrukdo gintis. 


Augalai turi apsiginti nuo įvairiausių įsibrovėlių: bakterijų, virusų, grybelių, parazitų, taip pat nuo aplinkos poveikio. Kadangi augalai įsišakniję, jie turi gintis ten kur auga, jie negali pabėgti nuo priešo, turi atremti jį čia. Tam, kad išgyventų, evoliucijos eigoje augalai pasigamino nepaprastai galingus ginklus. Tai aromatinės molekulės. Susidūrę su įvairiausiais, išsivysčiusiais priešais, augalai ištobulino savo ginklus kaip daugiakryptes sistemas, kurios gali pulti, sunaikinti, suskystinti, sulėtinti, pagreitinti daugybę procesų.


Šiuos ginklus augalai siūlo ir mums, žmonėms, kad padėtų mums išgyventi aplinkoje, kurią patys tokią susikūrėme. Paradoksas, tiesa? Aromatinės molekulės, esančios eteriniuose aliejuose, veikia taip protingai, kad daugelis cheminių vaistų bando juos mėgdžioti. Cheminiai vaistai „pasiskolina“ vieną mažą dalelę iš augalo, atkartoja ją dirbtiniu būdu ir bando įveikti problemą su ta viena žinute. Bet kam mums viena dalelė, jei augalai mums siūlo VISUMĄ. Pavyzdžiui, aspirinas kilęs iš gluosnio žievės. Salicilatų gausa bruknuolių eteriniame aliejuje. Jei pasidomėtumėte bruknuolių e.a. chemine sudėtimi, pamatytumėte, kad tai grynas aspirinas! 1 ml yra net 1,4 gr aspirino! Šunys ir katės ėda varpučio žolę, kuri bakteriocidiškai veikia žarnyną, gerina virškinimą. 


Augalų rūšys, turinčios vaistinių savybių, biochemiškai tiriamos laboratorijose, paskui ekstrahuojamos ir išgryninamos veikliosios medžiagos. Iš kelių tūkstančių išgrynintų medžiagų, paliekamas tik vienas kitas junginys. Tada atliekami kruoštūs klinikiniai tyrimai, bandoma su gyvūnais, vėliau su žmonėmis. Tik gavus gerus rezultatus, prasideda vaistų kūrimo etapas. Veiklioji medžiaga ruošiama kapsulių, tablečių ar skysto tirpalo pavidalu. Ir visa tai kontroliuoja įvairios valstybinės įstaigos, inspekcijos, leidimus išduodančios įstaigos, kontrolės tarnybos ir t.t. Pasaka be galo. Ir vardan ko? Vaistų veiksmingumas gydant įvairias ligas daugiau ar mažiau yra sąlyginis. Šiai dienai Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre yra registruota daugiau apie 500 000 patentuotų vaistų.

https://www.vvkt.lt/index.php?3686014215


Kuo daugiau vaistų sukuriama, tuo daugiau žmonės serga. Gydydami vieno organo ligą, kenkiame kitam organui ar visam organizmui. Tad ar ne geriau vartoti įvairius augalinius preparatus profilaktinėmis dozėmis ligų prevencijai? Rytais gerti savo rinktų žolelių arbatas, o ne pirktas prekybos centruose, neaišku kada ir į ką supakuotas. Namus švarinti ir dezodoruoti natūraliais eteriniais aliejais, o ne sintetiniais namų kvapais. Naudotis gamtos mums teikiamais privalumais ir eterinius aliejus naudoti ligų profilaktikai, emocinei savijautai gerinti. Juk jie gali mums suteikti atsipalaidavimą ir ramybę, gali sutelkti protą darbui, pagerinti atmintį, jei reikia suskystinti kraują, jei reikia sumažinti kraujo spaudimą, padėti pagerinti kraujotaką, panaikinti mėlynes, užgydyti žaizdas, išvengti infekcijų, virusų, grybelių, moduliuoti imunitetą ir t.t. Tik naudojimas turi būti atsakingas, pasitelkiant profesionalaus, sertifikuoto specialisto konsultacijas, o ne platintojų žodžius. Automobilį tvarkyti turbūt vežate į autoservisą, o ne pas stalių. Varvančią kriauklę tvarkyti kviečiatės santechniką, o ne dailininką. Tai kodėl daugelis savo sveikatą patiki platintojams? Aš aromaterapijos paslapčių mokausi jau keli metai, baigiau Integralios aromaterapijos Prancūzijos mokyklą, kur visa informacija pagrįsta moksliniais tyrimais ir tai man dar iškyla nežinomųjų. Kai kurie eterinių aliejų veikimo mechanizmai vis dar sunkiai perprantami mokslininkų, tačiau įrodymų apie jų veiksmingumą sergant tam tikromis ligomis, kasdien vis gausėja.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0926669015303265


Viso pasaulio gydomosios ir biologinės medicinos atstovai, fitoterapeutai, natūropatai pripažįsta, kad augaluose esama veikliųjų medžiagų ir jų junginių, teikiančių daug vilčių, kad bus įveiktos visą žmoniją kamuojančios sunkios ligos, su salyga, jei žmonės norės laikytis rekomendacijų, stengsis išventi ligų, laikysis sveiko gyvenimo būdo, sveikos mitybos, rūpinsis savo emocine būsena ir nusigręš nuo žalingų sveikatai įpročių.


Šaltinis: Dr. Dominique'as Baudoux, vaistininkas, vienas geriausių pasaulyje mokslinės aromaterapijos specialistų, daugybės profesionalių darbų autorius.

--------------------------------------------------------------------------------------------------