Stresas – labai plati sąvoka, apibūdinanti organizmo reakciją į kintančias situacijas, prie kurių organizmas privalo adaptuotis. Dabar toks gyvenimas, kad streso šaltinių labai daug. Mūsų organizmas nespėja keistis, adaptuotis, ypač kai keletas streso šaltinių užpuola vienu metu. Mūsų kūnas nėra geležinis ir kad jis sugebėtų keistis, mes turime pasirūpinti, kad streso dirgiklių būtų kuo mažiau, o laiko atsistatymui – pakankamai. Labai svarbu rūpintis savimi ir neeikvoti savo resursų daugiau, nei sugebam atstatyti.
Mūsų resursai, tai lyg sąskaita banke. Įsivaizduokite, kad gimėte ir tėvai jums padėjo kažkiek pinigų. Tam, kad pinigai nesibaigtų, jūs turite nuolat sąskaitą papildyti. Priešingu atveju ji ištuštės. Lygiai tas pats su jūsų energijos resursais, tai lyg pinigų atitikmuo kūne. Fizinė energija, tai ATP molekulės, glikogenas, aminorūgštys, riebalai ir t.t.
Bet koks stresas naudoja šias atsargas. Mes tikrai susimokame už bemieges naktis, už trankius vakarėlius su alkoholiu, už viršvalandžius darbe, už nevaldomą pyktį, už savyje laikomas nuoskaudas, už nuolatinį socialinių tinklų scrolinimą, šlamštmaiščio kimšimą į savo kūną ir t.t.
Ką daro kūnas kai pradeda trūkti energijos? Jis pradeda taupyti. Kurioje vietoje taupyti jis nusprendžia pats. Pasirenka tas vietas, kurias, jo manymu, galima nuskriausti, kurios neturi didelės įtakos išgyvenimui. Tai pirmiausia plaukai, nagai, oda. Tai blogėjanti nuotaika, nusilpęs imunitetas, virškinimo sutrikimai, vidurių užkietėjimas, depresija, nerimas, nemiga, alergijos, odos ligos, skydliaukės ligos, svorio augimas (kaip apsauga), reprodukcinės sistemos sutrikimai, galvos skausmai ...Kiekvienas organizmas sukelia skirtingas ligas, kiekvienas taupo, kaip gali.
Kaip išvengti lėtinio streso:
Laikytis sveikos mitybos
Pakankamai miegoti ir kokybiškai ilsėtis
Reguliariai sportuoti
Vengti stimuliatorių (kava, alkoholis, tabakas)
Paskirstyti laiką darbui, namų ruošai ir savo malonumams.
Banalu, bet tokie paprasti dalykai sudaro pagrindą. Beje, malonumai yra tiesiog privalomi. Taip pat vertėtų pasirinkti sau tinkamus atsipalaidavimo būdus (meditacija, skaitymas, vaikščiojimas, joga ir t.t.).
Kasdien įtraukti į savo racioną natūralias žoleles, kurios reguliuoja nervų sistemos veiklą: ramunėlės, melisos, čiobreliai, liepų žiedai, gudobelės, levandos, pasifloros, valerijonai, apyniai, jonažolė, radiola.
Kadangi lėtinis stresas sukelia uždegiminius procesus organizme, būtina vartoti Omega 3. Būtent Omega 3, o ne žuvies taukus, kuriuose didžiają dalį sudaro Omega 6. Jos šiuolaikinio žmogaus organizme yra perviršis. Čia labai svarbu EPR ir DHR rūgščių kiekis.
Tarp aromaterapijos arsenalo taip pat yra labai veiksmingų būdų, kaip balansuojant autonominę nervų sistemą subalansuoti žmogaus psichoemocinę būklę.
Veiksmingiausi šioje srityje mairūnų, bosvelijų, juodųjų eglių, petitgreinų, romaninių ramunėlių, benzoino dervos, bazilikų (metyl chavykolio chem.), bergamočių, mandarinų eteriniai aliejai.
Mairūnų eterinis aliejus veikia kaip neurotonikas, raminantis, imunomoduliatorius, nuskausminantis, antiinfekcinis, antibakterinis, priešvirusinis.
Jis padės, kai reikia nuvyti liūdesį, nerimą, pyktį ir persitempimą. Mairūnų e.a. pasižymi pačiu stipriausiu raminančiu, atpalaiduojančiu poveikiu nervų sistemai.
Sritys, kuriose mairūnų e.a. labai veiksmingas:
Nervų sistemos sutrikimai (depresija, liūdesys, per stipriai reiškiamos emocijos, persitempimas, išsekimas, nervingumas, sunkumai užmiegant, tamsios mintys, nerimas, įtampa, nervinio pobūdžio širdies sutrikimai)
Infekciniai odos pažeidimai (virusinės, bakterinės, grybelinės infekcijos, herpes virusas, votys, furunkulai)
Dermatitai (psoriazė, egzema)
Sąnarių ir raumenų skausmai (artritas, radikulitas, reumatas)
Ir keletas receptų:
Apatija, psichinis nuovargis
1 lašas pipirinių mėtų e.a.
1 lašas bosvelijų e.a.
1 lašas juodųjų eglių e.a.
Šiuo grynu mišiniu tepti saulės rezginio srityje ryte ir dieną.
Vaikams nuo 3 metų, kai jie blogai miega, yra neramūs, elgesys dažnai kaitaliojasi
10 lašų mairūnų e.a.
5 lašai romaninių ramunėlių e.a.
5 lašai mandarinų e.a.
Viską sulašinti į 6 ml augalinio aliejaus ir 2-4 kartus per dieną tepti padukus ar saulės rezginį. Tepame tas vietas, kur vaikučiui labiau patinka, kad jis nejustų diskomforto. Vienam tepimui naudojame 3-4 lašelius mišinio.
Subalansuoti emocijoms, susigrąžinti harmoniją ir ramybę
15 lašų mairūnų e.a.
15 lašų petitgreinų e.a.
15 lašų ravintsarų
5 ml augalinio aliejaus, 3-4 kartus per dieną tepame riešų vidinę pusę ir saulės rezginio sritį. Norint sulaukti poveikio, reikia naudoti bent tris savaites reguliariai.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Jei Tavo situacija kitokia, vienas nerandi sprendimo kaip pagerinti savo gyvenimą, jei nuolat sukiesi užburtame rate, kreipkis asmeniškai. Jei esi pasiruošęs prisiimti atsakomybę, jei esi atviras pagalbai, aš esu atvira dalintis su Tavimi savo žiniomis, savo patirtimi ir buvimu šalia. Aš esu pasiruošusi parodyti Tau kelią, patarti ir lydėti kokybiško gyvenimo link.