Nuolat manęs teiraujatės asmeniškai, ką naudoti, kaip pasigaminti nuo uodų. Taigi gaminame apsauginį purškalą.
Tikrai ne naujiena, kad yra eterinių aliejų, kurių aromato labai nemėgsta zyziantys ir kandantys. Jais mes galime puikiai maskuotis.
Tokiomis savybėmis pasižymi citronelų, citrinininių eukaliptų, spindulinių eukaliptų, citrinžolių, čiobrelių, pelargonijų, gvazdikėlių, levandų, pačiulių, pipirinių mėtų aromatai.
Tyrimais yra nustatyta, kad stipriausią apsaugą suteikia gvazdikėlių, citronelų, čiobrelių ir citrininių eukaliptų eteriniai aliejai. Tačiau bėda tame, kad gvazdikėlių e.a. labai dirgina odą, todėl jo naudoti galima tik labai labai mažą procentą mišinyje. Tačiau, į mišinį pridėjus vanilino, apsaugos trukmė pailgėjo net iki trijų valandų!!!
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10534958/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16041723/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21481108/
Kadangi kiekvienas esame unikalus, tai turėtume eksperimentuoti ir atsirinkti, kurie eteriniai aliejai geriausiai veikia. Kadangi mes visi turime skirtingą „savo“ kvapą, todėl kas tinka man, nebūtinai tiks ir tau. Taip pat reikia nepamiršti, kad kai kurių aliejų negalima naudoti tiesiai ant odos. Todėl geriausia pasiruošti vandeninį arba aliejinį purškalą.
Mums reikės:
o 50 ml stiklinio buteliuko su purkštuku
o Vandens arba hidrolato
o Šaukšto degtinės arba epsom druskos
o Eterinių aliejų 50-70 lašų
Pasirinkite kelis eterinius aliejus iš mano vardintų aukščiau. Jei norėsite dėti gvazdikėlių e.a., elkitės protingai, nepadauginkite. Supilkite visus ingredientus į buteliuką, užsukite, supurtykite ir baigta, galite naudotis
Aliejinį mišinį ruošiame panašiai, tik vietoje vandens naudojame augalinį aliejų. Tuomet degtinės ar druskos dėti nebereikia.
Aliejinį mišinį galime tepti ant odos, tose vietose kur atvira, palei čiurnas, riešus, aplink kaklą. Vandeninį purškalą galime purkštis ir ant drabužių.
Na, o jei gamintis nenorite ar neturite visų reikalingų priemonių, sakykite man, aš paruošiu