Your Cart

ZRNKO PRAVDY

On Sale
€16.00
€16.00
Added to cart
43-stránková e-kniha. Lepok v chlebovej múke napomáha tomu, aby chlieb pri pečení pekne narástol a zostal dlho ľahký a mäkký. Keďže táto vlastnosť pečiva je vysoko žiadúca, pekárenský priemysel sa v priebehu posledných storočí zameral na získavanie múk, ktoré majú vysoký obsah lepku. Nové druhy modernej pšenice a obilnín majú preto niekoľkokrát väčší obsah lepku, ako rastliny konzumované našimi starými či prastarými rodičmi.
Ostane tento neprirodzený zásah do jednej zo základných potravín človeka nepovšimnutý našim organizmom? Vyvinie sa citlivosť na lepok aj z iných dôvodov?
Koľkých z nás sa to všetko vlastne týka?
Poznámky prednášok sú preložené čo najbližšie k vlastným slovám konkrétnych odborníkov, aj keď nejde o doslovný prepis. Snažila som sa zaručiť objektívnosť a nezaujatosť, aj na úkor ľahkosti čítania. Nechávam na každom, nech si informácie spracuje a ohodnotí sám a urobí si vlastný názor na túto horúcu tému. V médiách máme dosť neobjektívnych a zdramatizovaných informácií. Týmto chcem prispieť k opaku.

Pre 1. časť som sa snažila vybrať tých odborníkov, ktorí sú „pioniermi“ celého procesu okolo lepku, súvisiacich chorôb a testovania. Mnoho z nich sa venuje tejto téme denne a to po dobu niekoľkých rokov až desaťročí. Poskytujú nám vzácny náhľad na túto tematiku z pozície prvej ruky.
You will get a PDF (1MB) file