Your Cart
Loading

Amanar "Egyptská magie"

On Sale
€50.00
€50.00
Added to cart

Kapitola 1: Skrytý úsvit Kemet

V této kapitole odhalujeme první náznaky starodávných egyptských arkánních tradic a odhrnujeme roztřepený závoj, který zahaluje prapůvodní proudy moci proudící z dávných pouští. Zde čtenář spatří prolínání mýtu a reality a ucítí ozvěny zaklínadel, jež kdysi zaznívala v potemnělých síních. Slabé ohlasy zapomenutých kněží se nesou chodbami času, jejich hlasy odříkávají archaické modlitby v jazyce starším než kámen. Vydáme se po stopách těch, kdo se jako první naučili podmanit si pouštní větry a vystavět most mezi smrtelníkem a říší bohů. Zhluboka se nadechněte těchto skrytých pravd a otevřete mysl úsvitu mystického odkazu Kemet, kde i prach pod nohama může skrývat dřímající energie čekající na váš dotek. Nechte svého ducha bloudit v tichu soumraku, kde se velký kosmický had svíjí v majestátním tichu, a nechte jeho sykot, aby vás zavedl k pramenům moci ukrytým pod přesypávajícími se dunami.


Kapitola 2: Písky obtížené sigiliemi

Tato kapitola, procházející se drobnými zrny času, odhaluje složité sigilie a arkánní symboly vyryté na střepech keramiky a na stěnách chrámů – zbytky tajného jazyka určeného k vyvolávání božských sil. Praktikující se dozví o tichém propojení mezi symbolem a mocí a objeví, jak jediný vyrytý znak může odemknout neviděné sféry. Procházíme se trouchnivějícími svitky, sepsanými v době, kdy faraoni komunikovali s duchy za hranicí smrtelného chápání, a sledujeme, jak byla tato znamení převzata západními mystiky, evropskými čarodějkami a kněžkami voodoo, které toužily využít zlatou auru Kemet. Zamyslete se nad těmito starobylými nápisy, jejichž linie vibrují skrytou mocí, a rozvažte, jak je vyrýt do vlastních talismanů. Sledujte, jak pouštní vítr čeří písek u vašich nohou a roznáší ozvěny těchto symbolů v prachovém víru, zvoucím vás hlouběji do labyrintu skrytého poznání.


Kapitola 3: Hlasy předků ve větru

Nadechněte se tichých šepotů, které se za soumraku linou nad Nilem, neboť v této kapitole se vydáváme na pouť sférou duchů předků. Zkoumáme obřady kdysi prováděné v prostorách osvětlených loučemi, kde zasvěcení hledali radu u stínů uctívaných předků, svolávajíce hlasy starší než kterákoliv pozemská říše. Prastaré jazyky – latina, sumerština a zapomenuté dialekty, jež promlouvaly pouze mumifikovanými hrdly – se prolínají s šeptanými modlitbami a tkají tapisérii nekromantické pospolitosti. Zde se zabýváme použitím mís na věštění naplněných temnou vodou, recitací zaklínadel, která burcují mrtvé ze spánku, a opatrným vyjednáváním mezi světem smrtelným a nesmrtelným. Připravte se pohlédnout na tiché strážce čekající za prahem a naučte se kráčet v rovnováze mezi úctou a mocí, uzavírajíce spojenectví s těmi, jejichž oči se již dávno zavřely světlu.


Kapitola 4: Grimoár Skaraba

V podzemních sálech napůl zasypaných chrámů kdysi učenci a kouzelníci shromažďovali své tajné vědění do grimoárů střežených pečetěmi se scaraby. Tato kapitola zkoumá legendární Knihu Skaraba, o níž se říká, že obsahuje cyklická kouzla spjatá s mýty o vzkříšení starověkého Egypta. Otevřete skryté stránky a objevte obřady transmutace, iluze nesmrtelnosti i smlouvy s duchy, kteří přebývají na prahu mezi životem a smrtí. Budeme sledovat, jak se tato kouzla dostala za moře a prolnula se s evropským čarodějnictvím a prohnanými uměními. Zde se můžete naučit přesné formule k probuzení dřímající sošky či rituální gesta, která přetvářejí obyčejný plamen svíčky v posla z jiných světů. Vstupte do popsaných okrajů, kde kryptické poznámky v archaických jazycích vyčkávají na pronikavý pohled, a pamatujte, že tento grimoár je stejně živý jako hmyz, který se kdysi hemžil po chrámových podlahách.


Kapitola 5: Kabalistické ozvěny v poušti

Vydejte se nyní do doby, kdy židovští mystici pobývali na březích Nilu a vytvářeli jemné vazby mezi kabalistickou moudrostí a vlastním rezervoárem arkánní moci Egypta. V této kapitole se zabýváme tím, jak se Strom života propojil se symboly lotosu a anchy, čímž vznikla hybridní stezka, přístupná těm, kteří mají trpělivost splétat neviditelné nitky mezi různými magickými tradicemi. V těchto zaprášených pasážích se budete zabývat fúzí písmen hebrejské abecedy s hieroglyfickými nápisy, vytvářejícími nové kombinace moci. Procvičujte meditace, které kdysi prováděli pouštní poustevníci, zírající do živoucího temna za víčky a spatřující zářící sefirot vystupující jako hvězdy na noční obloze. Díky těmto odhalením může moudrý hledač utkat tapisérii kouzel spojujících Východ a Západ, mísíce starodávné jazyky a posvátné glyfy, a dláždit si tak jedinečnou cestu k božskému spojení.


Kapitola 6: Rituály Černé země

Tím, že překročíme práh teorie, se noříme do živé praxe egyptské magie, jak byla kdysi provozována na tmavé půdě zvané Kemet. S hořícími pochodněmi a rozechvělými srdci stáli kněží před oltáři, na něž kladli obětiny z myrhy, kadidla a vína, a jejich hlasy se slévaly do bohatého sboru invokací, který vyzýval k požehnání i hněvu bohů, ať už laskavých či strašlivých. Tato kapitola vás obklopuje veškerou nádherou těchto rituálů, osvětluje jejich jemnou choreografii, správné sladění planetárních hodin a životně důležitou souhru mezi dechem, postojem a neochvějnou vírou. Pocítíte řev lvice Sechmet, zaznamenáte vševidoucí pohled Hora a necháte písek pod vašima nohama vibrovat v rytmu kroků mnoha epoch. Rozluštěte zpívané formule – některé ve zlaté latině, jiné v archaických hrdelních tónech – které dávají podobu neviditelnému a objevte, že pro odvážné se brány Černé země otvírají dokořán a nekompromisně.


Kapitola 7: Hadí stezka Voodoo a Serket

Vydejte se po svinuté stezce, jež spojuje egyptskou úctu k hadům s tradicemi voodoo, a sledujte jemnou nit spojující bohyni Serket s loa rozcestí. V této kapitole zjistíte, jak se uctívání škorpionů a hadích božstev setkalo s africkou diasporou a prolnulo se s živelnými obřady voodoo. Za zvuků bubnů a v extatických tancích se praktikující naučili vyjednávat s duchy jedu a léčení a vytvořili tak pouto přesahující kontinenty i staletí. Zkoumáme výrobu ochranných amuletů, jež spojují egyptské hieroglyfy s haitskými veve, čímž se sjednocují dva silné proudy okultní magie. Obdivujte rituály konané v měsíční záři, kde zpodobnění hadů a škorpionů řídí vaše kroky a pobízejí vás k nalezení skrytého léku v každém bodnutí. Odvažte se nahlédnout hadovi do očí a uvidíte v nich odraz sebe sama – věčného poutníka na prahu proměny.


Kapitola 8: O šakalech a západním čarodějnictví

Tak jako osamělý šakal, který se toulá nočními dunami, obracíme pohled k podivnému příbuzenství mezi pohřebními rituály Anubise a nekromantickými proudy v evropském čarodějnictví. Tato kapitola odhaluje, jak kdysi čarodějnice v róbách čerpaly z egyptských pohřebních formulí a spojovaly je se svými sabatickými praktikami, aby otevřely brány do Zásvětí. Zkoumáme tajná setkání uprostřed zimy a osamělé bdění pod olověným nebem, kde zasvěcení vyryli egyptské modlitby do skrytých grimoárů. Synergie mezi bdělým okem Anubise a čarodějkou v černém klobouku zrodila nový slovník hranice smrti. Přijměte tyto prchavé stíny a poznejte, jak v evropských kryptách občas dosud zaznívají ozvěny egyptských balzamovacích formulí v mihotavém svitu svíček, nabízejíce odvážným hledačům možnost spojit se s duchy bloumajícími mezi hroby.


Kapitola 9: Zakázané zpěvy Sumeru a Kemet

Pod nestálým povrchem teologických rozdílů chovají jak Sumer, tak i Kemet tajemství, která dlouho unikala nezasvěceným. Tato kapitola vás provede nejtemnějšími průchody zaklínadel, kde se syrová síla sumerských invokací setkává se zářnou tradicí egyptských invokací. Starodávné hliněné destičky a rozpadající se papyry tiše šeptají unisono, tkajíce tapisérii mocných frází, které dovedou přivolat strážce, otevřít zapečetěné brány či vyvolat efemérní šelmy potulující se astrálním prostorem. V těchto řádcích se učíme, jak zaklínadla v neznámých jazycích rezonují s duší, překonávajíce propast mezi smrtelným intelektem a kosmickým významem. Ale s mocí přichází i nebezpečí, neboť ti, kdo se pokusí tyto síly ovládnout, musejí kráčet obezřetně, aby se nestali obětí svých vlastních vyvolaných iluzí. V této zapovězené oblasti nechte hlas věků, formovaný prachem tisíce roztříštěných idolů a světlem milionu tichých nocí, aby vás vedl.


Kapitola 10: Horovo oko a astrální pohled

Pozvedněte zrak k nebesům a zároveň se ponořte do svého nitra, neboť v této kapitole se věnujeme učení o astrálním cestování a magii vize, která kdysi kvetla v zemi Nilu. Staří zasvěcenci věřili, že soustředěním na Horovo oko se duch může svobodně pohybovat po astrálních dálavách, nespoután tělesnými okovy. Budeme studovat umění meditace při svíčkách před zdobenými zrcadly, recitaci ochranných žalmů v archaických jazycích a jemné propojení snového stavu s bdělým vědomím. Prolínáme prvky západní ceremoniální magie s pomíjivými praktikami kabalistů a slaďujeme se s kosmickým tancem planet. Vždy však pamatujte: jakmile se odpoutáte od těla, můžete narazit na entity bloudící v astrální sféře. Vyslechněte jejich volání s obezřetností, neboť Oko, které vše vidí, rozeznává i stíny zrady vířící za hranicí smrtelného vnímání.


Kapitola 11: Chrám kostí a oběť

V němém přítmí tajuplných chrámů, vystavěných k poctění provázanosti života a smrti, byly kdysi přinášeny oběti z masa a kostí hladovým duchům i rozhněvaným bohům. Na zaprášených chodbách této kapitoly zkoumáme dávné, avšak mocné obřady krvavých obětí, příležitostně provozované v egyptských, evropských i voodoo tradicích. Ačkoli odporující moderní citlivosti, tyto rituály dosvědčují odvěkou touhu lidstva proniknout za závoj neznámého. Budeme uvažovat o významu oběti, ať už symbolické či doslovné, a sledovat, jak se předměty jako kosti, vlasy a posvátný popel mohou stát kanály moci, jsou-li užívány s úctou a porozuměním. Vstupte do těchto síní s respektem, neboť ozvěny prastarých nářků mohou probudit entity, které by bylo lépe nechat spát. Jen ti, kdo jsou připraveni kráčet po ostří nože oddanosti, odhalí hluboká tajemství ukrytá v Chrámu kostí.


Kapitola 12: Lunární mystéria Isis

Ve stříbřitém svitu měsíce, který se odráží na vlnách Nilu, se bohyně Isis zjevuje veškeré své nádheře. V této kapitole zkoumáme cyklus mýtů, jež ji obklopují – od oplakávání Usira po zázračné početí Hora. Nahlížíme do nočních obřadů konaných na říčních březích, kde kněžky oděné v bílých rouchách vzývaly bohyni písněmi staršími než paměť. Díky paralelám se západní a kabalistickou tradicí spatřujeme, jak se uctívání Isis stalo majákem pro ty, kdo hledali posvátnou ženskost v době ovládané patriarchálními systémy. Kráčejte s lehkostí v jemných rituálech, zapalujíce čisté voskové svíce a šeptajíce zaklínadla v latině či jiných, temnějších jazycích. Pamatujte, že měsíční odraz na klidné vodní hladině může skrývat nezměrné hlubiny a že v zářivých očích bohyně se nachází cesta k znovuzrození pro oddanou duši.


Kapitola 13: Vyvolávání pouštních džinů

Za zářivým egyptským pantheonem, blíže k neustále se měnícím hranicím, kde se písek a vítr prolínají v jedno, přebývají džinové – bytosti ze „smokeless fire“, známé pro své zásahy do záležitostí smrtelníků. V této kapitole osvětlujeme vířící spleť tradic týkajících se těchto nepolapitelných duchů a spojujeme egyptské tradice s arabskou magií a dokonce i s utajenými zákoutími evropského čarodějnictví. Díky neochvějné koncentraci a recitaci archaických jazyků může mág přimět džiny ke spolupráci – avšak opatrnost je klíčová, neboť džinové se nepodřizují snadno. Zde najdete formule pro vytvoření pečetí a ochranných znamení dostatečně mocných, aby zabránily džinům svázat se s vaší krví proti vaší vůli. Rozjímejte nad sotva slyšitelným úpěním pouštního větru za soumraku, neboť neviditelní strážci mohou vyslyšet vaše volání a výměnou žádat úmluvu, která bude rezonovat mnoha životy.


Kapitola 14: Obřady pohřební alchymie

Egyptské balzamovací komory nesloužily jen k uchování mrtvých, ale též k jejich proměně a vytvářely most mezi smrtelným světem a posmrtným životem prostřednictvím procesů stejně složitých jako každý alchymistický rituál. Tato kapitola vás provede labyrintem pohřební alchymie a ukáže, jak pečlivá kombinace olejů, bylin a zaklínadel může vytvořit mocný systém magické transformace. Srovnáváme zde paralely s evropskými alchymickými spisy, v nichž se pátrání po Kámeni mudrců prolínalo se skrytou snahou o očištění duše. Sklonte se před těmito mystérii, neboť smrt a znovuzrození jsou neoddělitelné, jako síra a rtuť v tavicím kelímku existence. Rozjímejte nad nástroji – kanopami, háky na balzamování a posvátnými amulety – a naučte se, jak tyto principy adaptovat do moderní praxe, vytvářejíce vazbu s cyklickou podstatou tvoření a rozpadu.


Kapitola 15: Ochrana poskvrněných hrobek

Mnohé hrobky leží opuštěné pod nánosy písku, zapečetěné kletbami určenými k odrazení zlodějů a znesvětitelů. Tato kapitola zkoumá umění vytvářet ochrany tak děsivé, že vetřelce může potkat šílenství či náhlá smrt. Zkoumáme vířivá písma na stěnách hrobek, kde přivolaní strážci číhají napůl cesty mezi světem lidí a říší duchů. Zde se latinské exorcismy prolínají s kryptickými sumerskými slabikami, kováce neprostupný štít. Tyto ochrany cestovaly napříč staletími a otiskly se do evropských grimoárů, jež popisují metody zapečetění či zapuzení zlovolných bytostí. S náležitou obezřetností se hledač může naučit přizpůsobit tyto ochrany svému posvátnému prostoru, aby žádná škodlivá přítomnost neodvážila se vetřít do rituálu. Držte stráž u prahu a všímejte si neustále bdělých očí vytesaných do kamene, neboť zůstávají vždy ve střehu a čerpají moc ze starobylé síly pouště.


Kapitola 16: Hádanka Sfingy a vnitřní osvícení

Pohlédněte do nadčasové tváře Sfingy, zpola zasypané a nekonečně trpělivé, a pocítíte nevyslovené tajemství, jež po staletí přitahovalo poutníky zdaleka. V této kapitole rozlušťujeme duchovní hádanku lvího strážce, odhalujíce, jak symbolizuje lidské hledání gnóze. V tajných rituálech konaných u sfingy, kde se setkávala egyptská vysoká magie a západní ezoterická tradice, adept i prosebník čelili svým nejhlubším obavám. V tichých studovnách a u oltářů osvětlených svíčkami dosud přežívají fragmenty těchto obřadů, zvoucí k započetí cesty sebepoznání skrze záhadná zaklínadla, vedené snění a meditace o mystickém tvaru. Kloňte se před majestátností mlčenlivého strážce, neboť jeho pohled může zažehnout plamen ve vaší duši a osvětlit cestu spletitými výzvami, které uzavírají brány vyššího vědomí.


Kapitola 17: Had a hůl: Léčitelská umění Imhotepa

Zde vystupuje ze stránek dějin velká postava Imhotepa, uctívaného jako léčitele, kněze a vizionáře. Tato kapitola popisuje léčitelské tradice připisované Imhotepovi a propojuje je se symbolikou hole a hada, jež se objevuje v nesčetných esoterických praktikách od evropské alchymie po voodoo bylinkářství. Zaměřujeme se na zaklínání, rostlinné směsi a energetickou práci, které čerpají z životodárného proudu pulzujícího v hlubinách pouště. Někteří tomu říkají prána, jiní čchi; Egypťané to považovali za božský dech bohů. V tichu své vlastní komnaty si můžete reprodukovat staré léčebné obřady, při nichž se nanášejí oleje a recitují zaklínadla v latině či v úsečném rytmu ztraceného dialektu. Pamatujte, že skutečné uzdravení přesahuje tělo a dotýká se jemných úrovní ducha, kam mohou vstoupit jen ti, již kráčejí se soucitem a moudrostí.


Kapitola 18: Hodina vah a Ma’atův soud

V srdci egyptské kosmologie leží pojem Ma’at – božská rovnováha, pravda a spravedlnost. V této kapitole zkoumáme vážné obřady sloužící k vážení duší zesnulých a odhalujeme souhru mezi morálním řádem a magickou praxí. Ve světle ohňů zapisovali písaři na papyrus zaklínadla, jež měla provést duši úděsnou zkouškou vah, s nadějí, že srdce zůstane lehčí než pírko. Srovnáváme to s západními koncepty karmického zákona a rovnováhy energií a ukazujeme, jak tyto univerzální principy mohou formovat i naši vlastní magickou práci. Rozjímejte o tíze svých činů, když pronášíte zaklínadla určená k harmonizaci sil ve vašem nitru, neboť v této zkoušce spočívá cesta ke spirituálnímu povznesení. Stůjte neochvějně, neboť Ma’atina pera nešetří nikoho, kdo by zaváhal ve svém odhodlání k pravdě.


Kapitola 19: Kamenné a hadí oltáře předků

Vyvolejte vzpomínku na věkem ohlodané monumenty, čnící z pouštních písků, místa, kde se kdysi shromažďovaly staré rody, aby uctívaly bohy i předky. V této kapitole podrobně popisujeme vytvoření a posvěcení předkovského oltáře, navrženého k ukotvení energie vašeho vlastního rodového odkazu. Ten spojuje egyptské zvyky uctívání předků s obdobnými praktikami evropských čarodějných covenů a voodoo chrámů. Připravte mísy s vodou, jídlem a vzácným kadidlem, aby přivábily přítomnost těch, kdo tu byli před vámi. Ve vší úctě vyrývejte jejich jména hieroglyfy či zvolenou abecedou, pečlivě vykreslujíce každý znak. Když poté zpíváte zapomenutá zaklínadla v sumerštině či v plynulé latině, pocítíte, jak vaši předci rezonují a probouzejí se. V tomto posvátném prostoru se živí a mrtví setkávají v tichém společenství a stmelují most, jenž přesahuje čas a spojuje smrtelný dech s ozvěnami věků.


Kapitola 20: Vyvolávání větru pouštních duchů

Hnáni suchým větrem, duchové bloudí na okrajích dávných karavanních stezek, navždy spjatí s dunami, které je pohltily. V této kapitole se pouštíme do přivolávání a vedení těchto pouštních přízraků, propojujíce egyptskou nekromancii s evropskými praktikami evokace duchů. Prostřednictvím pečlivě načasovaných rituálů za soumraku vzývá praktikující vířící zrnka písku, čímž vytváří most mezi světy a odříkává zaklínadla, která povolávají neklidné mrtvé. Dejte si pozor na jejich nářky, neboť mohou otřást nervy i nezkušenou mysl. Uzavřete-li však s nimi uctivou alianci, můžete získat moudrost či rady dávno zapomenuté lidmi. Stůjte pod hvězdnou klenbou s lucernou pozvednutou, aby vedla bloudící duše, a naučte se vycítit jemné proudy lítosti, touhy a skryté moudrosti vznášející se temnou nocí.


Kapitola 21: Faraonova koruna a moderní adaptace

Jak staletí plynou, faraonova koruna se proměňuje symbolicky i prakticky v kontextu magie. Tato kapitola mapuje nit, jež spojuje insignie starobylého Egypta s moderním aspirantem, který může tytéž duchovní atributy přijmout skrze víru a poznání. Zkoumáme, jak evropští ceremoniální mágové přejali tyto královské motivy a vložili je do rituálů určených k vyvolání suverenity nad sebou samým a okolím. Proplétání latinských zaříkadel, hebrejských písmen a egyptských modliteb vytváří eklektickou tapisérii. Uvažujte o postoji autority, nutném k odpovědnému zacházení s mocí, neboť tím, že se korunujete, na sebe berete i břemeno strážce. Pohlédněte do vlastního nitra a vydejte se královskou cestou ve svém osobním chrámu a přeneste dál odkaz magie, která žije už tisíciletí.


Kapitola 22: Poslední brána do Duatu

Všechny cesty se sbíhají zde, na prahu Duatu, neviděné říše, jež volá každého, kdo hledá egyptskou magii. Tato kapitola představuje zároveň vrchol i začátek, neboť vstupem touto branou chápeme cyklickou podstatu ezoterické moudrosti, která se vždy vrací k sobě samé. Noříme se do závěrečných rituálů, jež spojují západní zaklínadla, burácející bubny voodoo, kryptické znaky kabaly a staré litanie, ozývající se mezi ruinami. Pravý zasvěcenec se staví tváří v tvář strážci Duatu a žádá o bezpečný průchod labyrintem mysli i ducha. Vyzbrojte se kouzly v sumerštině či latině – v jazyce, který nejpřirozeněji vyvěrá z vaší duše – a vykročte vpřed s nezdolným odhodláním. Zde vás očekává slib konečného zjevení nebo naprostého zániku, poslední zkouška, kde se iluze rozplývají v očistném jasu skrytého slunce. Buďte připraveni, poutníci, neboť brány Duatu se otevírají jen těm, kdo přistupují s nebojácným srdcem a planoucím duchem.

You will get a PDF (1MB) file