Your Cart

Masaż tajski.

On Sale
$12.00
$12.00
Added to cart
W ksiażce na temat masażu tajskiego autorstwa Piotra Druzgały znajdziemy nie tylko podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim zagadnienia praktyczne, zilustrowane dla łatwiejszego przyswojenia treści i wyeliminowania błędów. Publikacja jest jedną z niewielu na polskich rynku pozycji poświęconych masażowi tajskiemu, a na dodatek to pierwsza książka o podłożu naukowym. Druzgała jest bowiem magistrem fizjoterapii i międzynarodowym instruktorem jogi, poznającym tajniki masażu tajskiego w Tajlandii. Nauki pobierał klasztorze Wat Pho, zaś dzięki książce również my możemy zaznajomić się z tym rodzajem masażu i przekonać się o jego dobroczynnych właściwościach. Być może poradnik zachęci nie tylko do lektury i masażu w zaciszu domowego ogniska, ale przyciągnie również osoby interesujące się szeroko pojętym zdrowiem czy jogą do dalszego zgłębiania tematu i ruszenia w ślady autora…

Książka złożona jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, z czego pierwsza stanowi niezwykle ciekawe wprowadzenie w świat masażu tajskiego z uwzględnieniem jego historii oraz miejsca w tradycyjnej medycynie tajskiej. 

Część praktyczną, szczególnie istotną z punktu widzenia zabiegów manualnych, autor rozpoczyna od podania istotnych informacji na temat samego zabiegu. Znajdziemy tu listę przeciwwskazań wykluczających możliwość stosowania masażu, a także szereg wskazówek dotyczących pomieszczenia, stroju, stanu fizycznego i psychicznego masażysty oraz pacjenta, a także omówienie kwestii wywiadu, jaki należy przeprowadzić przed masażem. Cenny jest jednak przede wszystkim opis technik masażu, uzupełniony szczegółowymi fotografiami, wykluczającymi błędne zrozumienie podanych instrukcji. Integralną częścią książki jest również aneks, zawierający podstawowe pojęcia dotyczące masażu tajskiego.

Ksiażka stanowi dobre źródło wiedzy teoretycznej w swej dziedzinie, a jeśli to okaże się niewystarczające, może być dobrym początkiem poszukiwań dzięki dość obszernej bibliografii. Szczegolnie polecana jest czytelnikom, którzy myślą o rozpoczęciu kursu masażu tajskiego, właśnie go odbywają lub odbyli w przeszłości i chcą sobie coś na ten temat przypomnieć.
You will get a PDF (8MB) file
No products found