Your Cart

memoQ na wylot: tłumaczenia maszynowe

On Sale
€12.00
€12.00
Added to cart
Preview
Czym jest ta publikacja:
Jest to wszechstronny e-book na temat stosowania tłumaczenia maszynowego (MT) w programie memoQ, ze szczegółowymi instrukcjami konfiguracji ustawień MT, wykorzystania MT w różnych trybach (interaktywnym, tłumaczeniu automatycznym, konkordancji MT, funkcji MatchPatch z MT) oraz oceny przydatności danego silnika MT. Zamieszczono w nim również informacje dotyczące sposobów ukrywania, a także wykrywania użycia MT w projekcie. Ponadto omówiono tu konfigurację i zastosowania pseudotłumaczenia.
(Użycie tłumaczenia maszynowego w memoQ wymaga dostępu do komercyjnego silnika MT).

Czym nie jest:
Nie jest to omówienie ogólnych zagadnień związanych z tłumaczeniem maszynowym. Nie znajdziesz tu porad, którego silnika MT użyć, choć poznasz sposoby przydatne w obiektywnej ocenie różnych silników w wybranych parach językowych i dziedzinach.

Dla kogo jest przeznaczona:
Tłumacze i kierownicy projektów, którzy chcą poznać podstawowe oraz zaawansowane zagadnienia z zakresu pracy z tłumaczeniem maszynowym i pseudotłumaczeniem w programie memoQ.

 
Kup jeśli:
  • Chcesz zacząć używać MT w memoQ, ale nie wiesz, jak do tego podejść.
  • Używasz już MT, ale chcesz w pełni wykorzystać jego potencjał.
  • Chcesz się dowiedzieć, jak oceniać korzyści (lub straty) związane ze stosowaniem MT oraz porównywać przydatność różnych silników MT.
  • Chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy bardziej opłaca się poprawiać treści MT, czy tłumaczyć od zera, a także jak udokumentować nakład pracy, którego wymaga postedycja.
  • Kierujesz projektem i chcesz zadbać o najbardziej efektywne wykorzystanie MT lub sprawdzić, czy tłumacze przestrzegają zakazu używania MT.
You will get a PDF (3MB) file
No products found