Your Cart

Espresso and France coffee/

On Sale
$16.00
$16.00
Seller is unable to receive payments since their PayPal or Stripe account has not yet been connected.
انواع قهوه بر اساس طرز تهیه به این موارد دسته بندی می شوند. قهوه اسپرسو، قهوه فرانسه و قهوه ترک. اگر به قهوه علاقمند هستید حتما باید بدانید که قهوه های اسپرسو ، فرانسه و … نژادی از قهوه نیستند و صرفا نام طرز تهیه قهوه هستند اما به دلیل اینکه در بین مردم محبوب هستند به این صورت رواج یافته اند.
 
قهوه اسپرسو: اسپرسو روش طرز تهیه قهوه است که ایتالیایی‌ها آن را ابداع کرده‌اند و در آن مقدار کمی آب داغ را با فشار زیاد از بین دانه‌های آسیاب شده می‌گذرانند. البته به این سادگی ها هم نیست. بهتر است از دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای این کار استفاده کنید. تلخ‌ترین و خالص‌ترین نوع قهوه را می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های اسپرسو ساز تهیه کنید. انتخاب نوع قهوه به خودتان بستگی دارد اما درجه آسیاب شدن آن بسیار مهم است. برای اسپرسو باید دانه‌ها را تا حدی آسیاب کنید که پودر نهایی شبیه نمک شود. اگر وقتی آب را اضافه کردید، قهوه به هم چسبید و حالت یک توده را پیدا کرد، متوجه می‌شوید که میزان آسیاب کردن مناسب بوده است.
 
قهوه فرانسه: این نوع قهوه با دستگاه‌های قهوه‌ساز قطره‌ ای یا فرنچ پرس تهیه می‌شود. دانه قهوه‌ای که برای این مدل انتخاب می‌کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد. درجه برشتگی یا رست قهوه فرانسه باید به صورت مدیوم دارک باشد. درجه آسیاب کردن آن هم بستگی به دستگاهی که استفاده می‌کنید، دارد. هر چه دانه‌ها را بیشتر آسیاب کنید، قهوه غلیظ‌ تر می‌شود.
 
قهوه ترک: تجهیزات مورد استفاده در قهوه ترک بسیار سنتی و خاص هستند. قهوه جوش های مسی کوچک، فنجانن های کوچک زیبا و گاها کمر باریک. برای تهیه قهوه ترک دانه‌ها را ملایم تفت می‌دهند و بسیار ریز آسیاب می‌کنند و نتیجه نهایی پودری شبیه به آرد می‌شود. برای هر نفر یک قاشق مرباخوری قهوه و یک فنجان آب سرد داخل قهوه‌جوش بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. زمانی که کف قهوه شروع به بالا آمدن کرد آن را از روی حرارت بردارید.

برای خرید روی قهوه کلیک کنید
No products found